Два републичка такмичења у два дана за нашег Михајла Иликића
Михајло је овог викенда у пратњи својих наставница Драгане Јевтић и Гордане Андрић Милосављевић представљао нашу школу у Сремској Митровици и Нишу на републичким такмичењима из историје и географије.
Михајло, желимо ти да овако блисташ и у даљем школовању!
Данас је у Баваништу одржана додела награда најуспешнијим радовима на републичкој смотри ,,Дани ћирилице”.
Наша ученица четвртог разреда Емануела Рајонић освојила је чак две награде – друго место за вез и треће место за израду лутке у народној ношњи! Честитке Емануели и њеној учитељици Лалици Трајлуцић!
У ОШ,,Ђорђе Симеоновић” у Подгорцу Недеља сећања и заједништва обележена је радионицама посвећеним неговању пријатељства, поверења, уважавања и заједништва.
Млађи разреди су и у матичној школи, и у издвојеном одељењу у Боговини, писали поруке пријатељства.
Ученици петог разреда су на часу српског језика и књижевности са наставницом Мајом Радовановић најпре у ,,Кругу поверења” разменили идеје и мисли шта је другарство и како се негује и како се треба понашати према друговима, а потом су израдили пано.
Ученици 6/2 су инспирисани романом ,,Најстрашнији дан у мом животу” у ,,Кругу поверења” поделили своје тајне и страхове и покушали да разумеју боље једни друге кроз подршку и савете. На следећем часу српског језика и књижевности су обнављали обрађена књижевна дела кроз игру ,,Књижевне столице”
На Окружном такмичењу ,,Шта знаш о саобраћају” ученик осмог разреда Ђорђе Тодоровић освојио је 1. место у Ц категорији, ученица петог разреда Елена Марињесковић освојила је 2. место у Б категорији. Вања Илић била је најбоље пласирана девојчица у Ц категорији.
Ђорђе и Вања изборили су пласман на републичко такмичење!
Све честитке ученицима и наставнику Миљану Младеновићу и пуно успеха на републичком